Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocje
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 598,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 985,00 zł

Cena regularna: 2 349,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)

1 998,00 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

m2
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)

2 049,00 zł

Cena regularna: 2 499,00 zł

m2
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR  (cena za  1m2)
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 899,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.

Donice z mchem są autorskim pomysłem firmy Mech4u. Stworzyliśmy produkt, który możesz dopasować do swojego wnętrza - donicę o dowolnej wielkości, wybarwieniu oraz kolorze mchu.

Obecny trend w wystroju wnętrz sprawia, że oddalamy się od natury. W naszych domach coraz więcej jest stali i plastiku, a coraz mniej niemalowanego drewna i roślin. Może to wynikać po części z tego, że naturalny wygląd jest często trudniejszy w utrzymaniu. Niezależnie jednak od ostatecznych powodów, zazwyczaj podoba nam się, kiedy w naszym domu czy biurze znajduje się jakiś “żywy” element. Niezbyt lubimy jednak zazwyczaj wyzwania związane z pielęgnacją. Czy w takim razie dobrym rozwiązaniem będą donice ozdobne z mchem?

Donice ozdobne z mchem

Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2) Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Producent: Moss4u
Cena:

1 998,00 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

m2
zobacz więcej
  • promocja

Czym jest ten mech w donicy?

Mchy to organizmy roślinne, które potrafią zasiedlić nawet najbardziej niedostępne i nieprzyjazne środowiska. Dlatego też nazywane są organizmami pionierskimi. Do swojego wzrostu potrzebują tylko sporych ilości wody. Dlatego też często mamy z nimi kontakt nie tylko w lesie, który wydaje się być ich naturalnym siedliskiem, ale także na kamieniach i w szparach między kostkami bruku. Mech dekoracyjny chrobotek w donicy to jednak nie do końca to, o czym myślimy. Najbardziej popularne mchy ozdobne to (z biologicznego punktu widzenia) nie mchy, ale porosty. Po odpowiednim przygotowaniu je jednak bardzo przypominają, dlatego zwykło się je tak właśnie nazywać. Aby powstały donice ozdobne z mchem, konieczne jest w pierwszej kolejności zebranie materiału, który zazwyczaj stanowi chrobotek reniferowy. Pod tą nazwą kryje się stosunkowo pospolity porost, występujący niemal na całej kuli ziemskiej (również w Polsce, gdzie znajduje się pod częściową ochroną). Jest on do nas importowany głównie ze Skandynawii. Jego nazwa pochodzi od tego, że wchodzi on w skład diety reniferów, a przy tym podczas zgniatania wydaje charakterystyczny, chroboczący dźwięk.

Jak powstaje mech w donicy?

Aby chrobotek reniferowy był gotowy do postawienia w salonie lub biurze, należy go odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne jest jego dokładne oczyszczenie z liści i igieł. W końcu jest to produkt naturalny. Następnie należy usunąć z niego wodę, która stanowi dużą część jego objętości. Na jej miejsce wprowadza się specjalną mieszankę konserwującą. Konieczne jest także odpowiednie ubarwienie chrobotka. W środowisku naturalnym występuje on w kolorze białym lub szarym. Trzeba mu więc nadać żywą i soczystą zieloną barwę. Następnie można umieścić go na podłożu, które dostosowane będzie do miejsca jego przechowywania. Dzięki tym wszystkim zabiegom nasz mech poduszkowy w donicy, przy minimalnej konserwacji, jest w stanie służyć nam nawet dziesięć lat.

Dlaczego lepiej wybrać donicę z mchem niż z kwiatem?

Dzięki wskazanym wcześniej zabiegom donica z mchem poduszkowym nie wymaga od nas zbyt wielu działań. Nie jest konieczne ani podlewanie, ani odkurzanie instalacji. Częste wyjazdy w delegacje lub dwutygodniowy urlop nie są więc problemem i po powrocie nadal możemy cieszyć się soczystą zielenią. Rośliny, prócz nawadniania i odkurzania, mogą również wymagać sezonowego nawożenia. Niektóre z nich mogą także wywoływać alergie. Ten problem nie występuje w przypadku mchu poduszkowego w donicy. Ani sam porost, ani środki używane podczas jego konserwacji oraz barwienia, nie mają właściwości wywoływania reakcji alergicznych. Co więcej, mech dekoracyjny jest doskonałym wskaźnikiem wilgotności w pomieszczeniu.

W biurze, łazience czy salonie? Gdzie najlepiej sprawdzi się drewniana donica z mchem?

Ta całkowicie bezobsługowa ozdoba musi jednak zostać odpowiednio umieszczona. Aby posłużyła nam jak najdłużej, najlepiej nie eksponować jej nadmiernie na intensywne światło słoneczne. Zaleca się także umieszczenie mchu w pewnej odległości od źródła ciepła, a więc kaloryferów i przedmiotów bardzo się nagrzewających. Poza tym mamy niemal dowolność w wykorzystaniu chrobotka jako ozdoby w domu i biurze. Niezależnie od tego, czy preferujemy minimalistyczny styl wykorzystujący drewno i stal, czy raczej w naszym domu królują klasyczne meble, chrobotek doskonale się w nim sprawdzi. W przeciwieństwie do roślin, aby zawsze wyglądał żywo i soczyście, nie musimy umieszczać go w kuchni lub łazience. Świetnie będzie wyglądać w sypialni, gdzie doda naturalnego wyglądu i pozwoli ukoić wzrok po całym dniu korzystania z komputera. Tak samo w pokoju dziecięcym, choć tu lepiej poczekać aż dziecko podrośnie, aby podczas zabawy nie zniszczyło ozdoby. Oferowane przez nas mchy umieszczamy w drewnianych donicach, zarówno barwionych, jak i tylko impregnowanych. Dzięki temu całość spełnia doskonale swoją funkcję jako estetyczny i interesujący element wyposażenia.

Dekorowanie pomieszczeń mchem ozdobnym to świetny sposób na eleganckie i stylowe wykończenie wnętrza. Łatwość jego obsługi i wytrzymałość sprawiają, że nawet osoby zabiegane mogą pozwolić sobie na posiadanie skrawka zieleni w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl