Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocje
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 598,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 985,00 zł

Cena regularna: 2 349,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 649,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)

1 998,00 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

m2
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)

2 049,00 zł

Cena regularna: 2 499,00 zł

m2
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR  (cena za  1m2)
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 899,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.

Bliskość natury jest wartością samą w sobie. Soczyste, zielone odcienie mają tendencję do wywoływania uczucia relaksu i błogości. Nic więc dziwnego, że wielu z nas lubi spędzać swój czas wolny w parkach lub na biwakach, gdzie człowiek z miasta może być najbliżej przyrody. Nie zawsze jednak mamy możliwość wyjścia ze swoich czterech ścian. Ciężki okres w pracy, choroba – w takich sytuacjach pozostaje nam obserwacja z okna, które niekoniecznie wychodzi na majestatyczne dzieła matki natury. Nie lepiej jest zimą, kiedy zamiast soczystej zieleni widzimy zazwyczaj bure błoto i łyse konary. Ratunkiem może być kompozycja z mchu.

Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych

Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2) Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)
Producent: Moss4u
Cena:

1 985,00 zł

Cena regularna: 2 349,00 zł

m2
zobacz więcej
  • promocja

Panel dekoracyjny jako kompozycja mchu

Aby utrzymywać w domu codzienny kontakt z naturą, można zainwestować w zielone rośliny. Mają one swoje zalety. Mogą emitować charakterystyczny zapach oraz wychwytywać dwutlenek węgla. Niestety mają też swoje potrzeby. Należy je regularnie podlewać, wystawiać na działanie promieni słonecznych i odkurzać. Uwalniane przez nie pyłki mogą wywoływać alergie. Dla osób, które są zbyt zabiegane lub po prostu nie mają reki do roślin, istnieje alternatywa. Jest to kompozycja z roślin stabilizowanych i mchu. Dzięki stabilizacji elementy dekoracji zachowują swój świeży wygląd i może się wydawać, że dopiero co zostały przyniesione z lasu. Jeśli są przechowywane w miejscu o stabilnej temperaturze i nie są wystawiane na nadmierne działanie promieni słonecznych, mogą zachować doskonałe właściwości wizualne przez wiele lat. Będący ich elementem mech spełnia również dwie bardzo przydatne funkcje. Po pierwsze reaguje na zmiany wilgotności powietrza. Podobnie jak człowiek, nie lubi kiedy spada ona poniżej czterdziestu procent i zaczyna twardnieć. Jest to sygnał dla nas, że warto podnieść poziom wilgotności. Po jego powrocie do optimum mech odzyskuje dawny kształt. Jego drugą cechą jest filtrowanie powietrza, które przechodząc przez jego porowatą powierzchnię, pozostawia za sobą część zanieczyszczeń. Taka ozdoba jest hipoalergiczna, a więc może zostać umieszczona w dowolnym pomieszczeniu w domu, również w sypialni oraz pokoju dziecięcym.

Mchy i rośliny stabilizowane – jak się je otrzymuje?

Proces uzyskania kompozycji z mchu na panelu może wydawać się skomplikowany. Przede wszystkim surowiec, który posłuży do jej wykonania, musi zostać odpowiednio oczyszczony. Pamiętajmy, że rósł on w lesie. Znajdować się w nim mogą patyki, liście czy też igły. Następnie rośliny i mech stabilizuje się poprzez zastąpienie znajdującej się w nich wody przez hipoalergiczne substancje konserwujące. Pozwala to na utrzymanie ich atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Kiedy poszczególne elementy są już gotowe, należy umieścić je na odpowiednim podłożu. Najczęściej jest to płyta wiórowa lub PCV. Tak przygotowany panel jest gotowy do umieszczenia na ścianie. 

Kompozycje z roślin stabilizowanych jako idealny element dekoracyjny

Rośliny stabilizowane to świetna propozycja dla osób, które nie mają czasu lub zwyczajnie nie lubią zajmować się żywymi roślinami. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie właściwie do każdego pomieszczenia. W przeciwieństwie do roślin żywych, które bez odpowiedniej opieki przetrwają co najwyżej w kuchni lub łazience, kompozycje z roślin stabilizowanych można postawić właściwie wszędzie. Jak już wspomnieliśmy, najlepiej unikać miejsc zbyt ciepłych oraz nasłonecznionych, jednakże cała reszta to już nasza własna koncepcja. Nawet w biurach, gdzie zazwyczaj panują najcięższe warunki dla roślin, możemy je bez problemu umieścić. Rośliny stabilizowane, ponieważ nie wymagają naszej opieki, doskonale przetrwają nie tylko weekendy, ale także zagraniczne delegacje, czy nawet dwutygodniowe (i dłuższe) wakacje. Nie jest to jednak tylko problem biur. Także w domu nie będzie konieczności proszenia sąsiadki o pomoc w utrzymaniu naszych ozdób przy życiu. Nie można przy tym zapominać, że ozdoby z roślin stabilizowanych świetnie wyglądają niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu je umieścimy. Czy będzie to przedpokój, jadalnia, czy sypialnia, zawsze na pierwszym planie będzie poczucie obcowania z naturą. W łazience zaś kompozycja pozwoli jeszcze dogłębniej zrelaksować się podczas kąpieli. Czy jest coś bardziej odprężającego niż spojrzenie w głęboką zieleń po całym dniu patrzenia tylko w zimny i bezosobowy ekran komputera? Taka dekoracja doskonale sprawdzi się także w pokoju dziecięcym, szczególnie jeśli dziecko ma w sobie pierwiastek małego odkrywcy.

Dostępne w naszym sklepie produkty przygotowywane są przez doświadczonych florystów. Istnieje możliwość przygotowania konstrukcji według dokładnych instrukcji klienta. W przypadku braku preferencji jesteśmy w stanie stworzyć kompozycję, która najlepiej oddaje charakter pomieszczenia, w którym będzie się znajdować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl