Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocje
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 598,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 985,00 zł

Cena regularna: 2 349,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 649,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)

1 998,00 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

m2
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)

2 049,00 zł

Cena regularna: 2 499,00 zł

m2
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR  (cena za  1m2)
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 899,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.

Modnym trendem w dekoracji wnętrz jest aktualnie powrót do natury. Drewno, stal, skandynawski minimalizm to obecnie częsty wybór wśród osób urządzających mieszkania. Oczywiste jest, że motywacją do dokonania takiego wyboru jest nie tylko estetyka. Prostota w wystroju może pomóc w osiągnięciu wewnętrznego wyciszenia, o które trudno we współczesnym świecie. Elementem takiej dekoracji mogą być także przybliżające do natury dodatki, takie jak rośliny czy zielona ściana z mchu. Czy mech dekoracyjny w ramie to dobry wybór?

Obrazy z mchu

Mech jako obraz. Czym jest chrobotek reniferowy?

Sformułowanie „obraz z mchu” jest, technicznie rzez biorąc, trochę na wyrost. Najpopularniejszym rodzajem mchów dekoracyjnych jest bowiem... porost. Chrobotek reniferowy, bo o nim mowa, jest powszechnie występującym w Europie rodzajem grzybów. Swoją dość ciekawą nazwę wziął stąd, że stanowi element diety reniferów i podczas zgniatania wydaje charakterystyczny dźwięk. Pomimo występowania również w Polsce, głównymi eksporterami tego surowca są kraje skandynawskie. Wynika to z tego, że w naszym kraju objęty jest on częściową ochroną. W naturalnym środowisku chrobotek ma barwę biało-beżową. Mimo to mech w ramce może charakteryzować się innym kolorem. Wynika to z odpowiedniego przygotowania surowca. Zielony mech w ramce osiąga się poprzez zastąpienie w poroście wody mieszaniną konserwantów, które pozwolą utrzymać dekoracji odpowiedni wygląd przez nawet dekadę. Dodaje się do nich również barwnik, dzięki czemu nasz mech może osiągnąć na przykład różne odcienie zieleni. Tak spreparowana ozdoba umieszczana jest na odpowiednim podłożu.

Obrazy z chrobotkiem – co można uzyskać z mchu dekoracyjnego?

Mech dekoracyjny jest surowcem bardzo plastycznym. To oznacza, że umieścić go można na powierzchniach o różnej wielkości oraz nawet niekonwencjonalnym kształcie. Możemy więc uzyskać na przykład obraz z mchu okrągły czy też prostokątny lub trójkątny. Jeśli jednak nasze oczekiwania są niestandardowe i planujemy uzyskać oszałamiający efekt, w ofercie naszego sklepu jest coś dokładnie na takie sytuacje. Obraz z mchu na wymiar to wybrany indywidualnie rozmiar, kształt, materiał ramy, a także kolor mchu. Ograniczeniem jest więc tylko nasza wyobraźnia.

Pielęgnacja? Jaka pielęgnacja?

Pamiętać należy, że aby dekoracja z mchu posłużyła nam przez jak najdłuższy okres, należy unikać jej przesuszania. Nie powinno się więc umieszczać jej w pobliżu źródeł ognia oraz należy unikać jej nadmiernej ekspozycji na intensywne światło słoneczne. Poza tym nie ma większych ograniczeń w kwestii instalacji tej dekoracji. Okrągły obraz z mchu możemy powiesić w kuchni, łazience lub też w sypialni czy pokoju dziennym. Chrobotek nie wywołuje alergii oraz nie zbiera kurzu. Nie lgną do niego także owady. Nie musimy się więc martwić o spokojny sen w jego pobliżu. Dzięki swojej strukturze mech pomaga także monitorować wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Jeśli spadnie ona drastycznie, mech dekoracyjny ma tendencję do twardnienia. Proces ten jest odwracalny.

 

Obrazy z mchu to coraz popularniejsza forma dekoracji wnętrz. Oferowane w naszym sklepie produkty są najwyższej jakości. Dzięki temu można cieszyć się kawałkiem natury na co dzień nawet w miejskiej dżungli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl