Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocje
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Grass Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu prowansalskiego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 598,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)
Kompozycje z mchów oraz roślin stabilizowanych NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 985,00 zł

Cena regularna: 2 349,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Dark Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z  1m2)
Zielona ściana z mchu poduszkowego NA WYMIAR (cena z 1m2)

1 649,00 zł

Cena regularna: 1 849,00 zł

m2
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Donica z mchem na wymiar (cena za 1m2)

1 998,00 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

m2
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)
Obraz z mchem na wymiar (cena za 1m2)

2 049,00 zł

Cena regularna: 2 499,00 zł

m2
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR  (cena za  1m2)
Zielona ściana PREMIUM z mchu chrobotka NA WYMIAR (cena za 1m2)

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 899,00 zł

m2
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Medium Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg
Mech Chrobotek Reniferowy Spring Green 5 kg

449,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

szt.

Estetyczne i funkcjonalne udekorowanie pomieszczenia to czasem trudne wyzwanie. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest sprawienie, że pomieszczenie będzie eleganckie, czy przytulne, warto wybrać takie rozwiązania dekoracyjne, które nadadzą mu trochę swojskości i naturalnego spokoju. Czy jednak są jakieś elementy wyposażenia, które będą pasowały do naszej koncepcji wystroju wnętrza, niezależnie od tego, jaka ona jest? Zieleń zawsze doskonale spełni swoje zadanie. Dlaczego jednak powinniśmy wybrać obraz w ramie drewnianej z mchem, zamiast zwykłej rośliny doniczkowej?

Obrazy kwadratowe / prostokątne

Chrobotek - dekoracyjny mech

Zazwyczaj słysząc słowo “mech”, na myśl przychodzi nam miękki w dotyku i lekko wilgotny zielony dywan, po którym zdarza nam się chodzić w lesie. Są dość szczególne rośliny. Ich wyjątkowość polega na tym, że jako organizmy pionierskie, rosnąć potrafią w nawet na bardzo niegościnnych terenach. Liście i łodyżki, z których się składają (a które nie dorastają powyżej dziesięciu centymetrów) przytwierdzone są do podłoża przy pomocy niezbyt rozbudowanego systemu “korzeni” - chwytaków. W wyniku działania mchu, na obszarze przez niego zasiedlonym wytwarzają się warunki, w których mogą rozwijać się inne organizmy roślinne. Mech chrobotek to jednak rodzaj szczególny. Przede wszystkim dlatego, że… mchem do końca nie jest. Z biologicznego punktu widzenia prostokątne obrazy z mchem chrobotkiem powstają z porostu, który nazywa się chrobotek reniferowy. Jego wygląd jest jednak na tyle podobny do zwykłego leśnego mchu, że tak zwykło się go nazywać. Choć rośnie w wielu krajach na świecie (w tym w Polsce, gdzie znajduje się pod częściową ochroną), mech chrobotek w drewnianej ramie pochodzi zazwyczaj ze Skandynawii. Nawet jego nazwa zwyczajowa jest związana z tym regionem - podczas zgniatania wydaje on charakterystyczny, chroboczący dźwięk, a przy tym jest jednym z elementów diety reniferów.

Mech w ramce a rośliny doniczkowe

Co sprawia, że obraz z mchu chrobotka w kwadratowej ramie będzie lepszym wyborem niż zwykła roślina doniczkowa? Kierując się najprostszym tokiem rozumowania, oba są w końcu zielone i mogą stanowić świetne uzupełnienie wystroju nawet surowego pomieszczenia. Różnica jest przede wszystkim taka, że prostokątne obrazy z mchem chrobotkiem niemal nie wymagają naszej obsługi. Po oczyszczeniu porostów i ich konserwacji konieczne jest także ich odpowiednie farbowanie (gdyż naturalny porost ma barwę białą lub szarą). Umieszczony na odpowiednim podłożu mech dekoracyjny może bez większych zabiegów pielęgnacyjnych przetrwać nawet do dziesięciu lat. Mchu chrobotka w drewnianej ramie nie trzeba przy tym podlewać ani odkurzać (drobinki kurzu w naturalny sposób na nim nie osiadają). Jeśli tylko w pomieszczeniu utrzymana jest stabilna temperatura i wilgotność powietrza nie spada poniżej czterdziestu procent, jest on zielony i elastyczny. O rośliny doniczkowe trzeba przy tym zawsze dbać. Na liściach osiada kurz, który należy regularnie sprzątać. Konieczne jest także odpowiednie dozowanie wody, a czasem również nawożenie roślin. Nie można również zapomnieć o tym, że niektóre z nich mogą wywoływać alergie. Jeśli więc poszukujemy “prostego w obsłudze” rozwiązania, które jednocześnie jest estetyczne, kwadratowe obrazy z mchu to doskonały wybór.

Obraz z mchem - doskonałe uzupełnienie każdego wystroju

Łatwość w utrzymaniu, polegająca na tym, że obrazów z mchu chrobotka w ramie nie trzeba podlewać i odkurzać sprawiają, że jest to idealne uzupełnienie wystroju zarówno w biurze, jak i w domu. Sam porost, jak i substancje wykorzystane do jego przygotowania nie wywołują alergii, a dzięki naturalnym procesom sam mech może być doskonałym wskaźnikiem poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Obraz z mchu chrobotka w kwadratowej oprawie doskonale będzie więc wyglądał nie tylko w łazience czy kuchni, ale także w salonie czy poczekalni naszego biura. Niezależnie od tego, czy preferujemy wystroje w stylu retro, czy też nowoczesny, skandynawski minimalizm, zielony, naturalny element doskonale współgra z zimną stalą oraz ciepłym drewnem.


Obrazy z chrobotkiem prostokątne, czy też kwadratowe to doskonałe uzupełnienie wystroju każdego domu lub biura, które jest bardzo łatwe w utrzymaniu i dodaje pomieszczeniu ciepła i naturalności. Stanowi element lasu w miejskiej dżungli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl