Czym są zielone ściany?
Czym są zielone ściany?

Zielona ściana to pionowa, designerska dekoracja z roślin stabilizowanych wykonana na odpowiednio przygotowanych do tego celu podkładach. Panele z roślinami montujemy na ścianie lub innej dowolnie wybranej konstrukcji w budynku. Wyspecjalizowana ekipa z powodzeniem zagospodaruje niemal każdą przestrzeń. Umożliwia to główny bohater, czyli rośliny stabilizowane. Ich niewielkie potrzeby powodują, że nie wymagają praktycznie żadnej opieki, zapewniając piękną i trwałą zieleń bez podlewania, nawożenia, a nawet światła! Jeżeli szukasz nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań niewymagających dodatkowego nakładu pracy przy pielęgnacji ścienny mech dekoracyjny jest dla Ciebie.

Zielone ściany od Mech4u to flagowe produkty, które oferujemy, a kompleksowe realizacje wnętrzarskie z użyciem mchów i roślin stabilizowanych to nasza wizytówka. Zaprojektujemy i wykonamy zieloną zabudowę na konkretny dowolny wymiar. Skomplikowane elementy jak logotypy, znaki firmowe, podświetlenia LED, itp. nie stanowią dla nas problemu. Wejdź do świata Mech4u i poznaj tajniki naszej pracy!

Jak powstają zielone ściany?

Podstawowym budulcem zielonej dekoracji są rośliny poddane procesowi stabilizacji. To pracochłonny proces utrwalający rośliny w szczycie ich rozwoju. Zachowują wszystkie swoje cechy – wygląd, strukturę i kolor na długie lata. Długo szukaliśmy naszych skandynawskich dostawców z mchem najlepszej jakości zachowujących najwyższe normy ekologiczne podczas stabilizacji. Następnie mech jest przez nas dokładnie oczyszczany z pozostałości runa leśnego, które z racji naturalnego charakteru zbieranego w lasach materiału w dalszym ciągu pozostaje w jego strukturze. Tak przygotowany mech przyklejamy do przygotowanego na wymiar podkładu. Podkład różni się w zależności od podłoża i miejsca przeznaczenia. Półokrągłe ściany czy fantazyjne kształty nie stanowią żadnego problemu. W naszym warsztacie i stolarni poza tradycyjnymi narzędziami korzystamy również z technologii CNC. Proces klejenia także nie jest „zwyczajny”. Każdą kępkę mchu przyklejamy z pomocą specjalnego nietoksycznego florystycznego kleju na gorąco. Proces klejenia jest pracochłonny, musimy z jego pomocą uzyskać kształt z projektu. W odpowiednich rękach za pomocą mchu można oddać nawet najbardziej skomplikowane kształty, uzyskać głębię trójwymiarowego obrazu, tworzyć fale, wypukłości oraz umieścić rośliny wyglądające jakby po prostu rosły. Tak przygotowane panele dekoracyjne przewozimy na miejsce montażu, gdzie nasi wykwalifikowani montażyści zamontują zieloną ścianę, dopieszczając ją, by klient otrzymał produkt najwyższej jakości.

Czym jeszcze wyróżniają się zielone ściany Mech4u?

Oczywiście nie musimy od razu montować całej ściany mchu. W Mech4u wykonujemy również mniejsze zielone dekoracje w postaci obrazów i różnych kształtów poza tradycyjnymi, okrągłe, heksagonalne, abstrakcyjne, oraz dekoracji poziomych w formie donic. Oczywiście skrojone na miarę, aby idealnie wpasowały się w wolną przestrzeń, którą chcemy zazielenić. Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego zrealizujemy każdą nawet najmniejszą Waszą zachciankę, a każdy produkt dostępny w naszym sklepie zamontujemy dokładnie tak, jak chcesz. Zmiana rozmiaru o 1 cm czy inny kolor? Nie ma sprawy! Masz swój pomysł, który chcesz zrealizować? Prześlij nam informację i zaczynamy działać!

Zielone ściany z naszego sklepu mają wiele zalet. Największe z nich to:

  • bezobsługowość – zero podlewania, oświetlania czy pielęgnacji;

  • trwałość, mech zachowa swoje właściwości przez długie lata – na nasze produkty udzielamy gwarancji;

  • bezpieczny dla ludzi i zwierząt;

  • antystatyczny – nie osiada na nim kurz;

  • unikatowy i ekskluzywny wygląd;

  • poprawa akustyki pomieszczenia – pochłania dźwięk i świetnie sprawdzi się jako panele akustyczne;

  • duży wybór rodzaju mchu, jego koloru i unikatowego wyglądu najlepiej pasującego do konkretnego wnętrza;

  • pozytywny wpływ na samopoczucie – nie od dziś wiadomo, iż rośliny zielone dobrze wpływają na nasze zmysły i energię życiową;

  • produkt w 100% ekologiczny biodegradowalny i wykonany ręcznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl